Domov > Opera Viva!

Opera Viva!
podcast Štátnej opery

Štátna opera prináša podcast venovaný (nielen) opernému umeniu.
Dramaturgička Alžbeta Lukáčová sa každé dva týždne zhovára so zaujímavými hosťami a hosťkami o témach z prostredia operného divadla, o dianí vo svete súčasnej opery, operety či tanca a ponúka aj výhľad do histórie. Diskutuje o každodennosti i exkluzívnych umeleckých produkciách a tituloch, ktoré prináša kamenné divadlo. Podcast je určený každému, kto má chuť spoznať chuť opery ako živého, životaschopného a komunikatívneho umenia.

RSS: https://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:951834328/sounds.rss

Opera Viva! #44: Režisérka Andrea Hlinková: „Do každej inscenácie vnášam niečo súčasné."

Opera „Andrea Chénier“ je dielo, ktoré má banskobystrické publikum možnosť spoznať až po 64 rokoch od vzniku opernej scény v tomto meste. Ide o vynikajúce dielo talianskeho verizmu a pre jeho skladateľa – Umberta Giordana – znamená životný počin. 

O zrode inscenácie, ktorej dej je zasadený do obdobia Veľkej francúzskej revolúcie, v podcaste hovorí jej režisérka Andrea Hlinková. V rozhovore s Alžbetou Lukáčovou predstavuje dielo po hudobnej i libretistickej stránke. Predstavuje svoj „dream team“ – dlhoročnú spolupracovníčku, scénografku Miriam Struhárovú a známeho módneho návrhára (a v našom prípade kostýmového výtvarníka) Borisa Hanečku. Približuje spoluprácu s dirigentom Stefanom Romanim i medzinárodné spevácke obsadenie protagonistov hlavných postáv. Prezrádza, čo tvorí esenciu úspechu opery „Andrea Chénier“ a akému publiku je určená.

Archív:

Naši partneri