Domov > Opera Viva!

Opera Viva!
podcast Štátnej opery

Štátna opera prináša podcast venovaný (nielen) opernému umeniu.
Dramaturgička Alžbeta Lukáčová sa každé dva týždne zhovára so zaujímavými hosťami a hosťkami o témach z prostredia operného divadla, o dianí vo svete súčasnej opery, operety či tanca a ponúka aj výhľad do histórie. Diskutuje o každodennosti i exkluzívnych umeleckých produkciách a tituloch, ktoré prináša kamenné divadlo. Podcast je určený každému, kto má chuť spoznať chuť opery ako živého, životaschopného a komunikatívneho umenia.

RSS: https://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:951834328/sounds.rss

Opera Viva! #30: MALÝ PRINC – stručný sprievodca detskou operou Rachel Portmanovej

 

Detské hudobno-dramatické dielo s podnadpisom „magická opera“ je zhudobnením najvýznamnejšieho rozprávkového príbehu modernej literatúry, nadčasovej knihy Antoine de Saint-Exupéryho.

Toto dvojdejstvové dielo sa zrodilo v roku 2003 z pera britskej skladateľky Rachel Portman. Stvárňuje príbeh pilota (samotného autora – spisovateľa), ktorý počas vojny uviazne so svojím havarovaným lietadlom v saharskej púšti. Stretáva sa tu s Malým princom, ktorý prišiel z ďalekej planétky. Začne s ním viesť rozhovor o zmysle života...

Ako vznikalo toto dielo a aká je podstata Exupéryho knihy? Kto je Rachel Portman a akými kompozíciami sa preslávila? Kto stojí za inscenovaním Malého princa v Štátnej opere a komu je určený? O tom rozpráva dramaturgička divadla a autorka podcastu Alžbeta Lukáčová. Popri tom znie nahrávka z jediného realizovaného CD albumu Malého princa z roku 2004.

 

Archív:

Naši partneri