Domov > Opera Viva!

Opera Viva!
podcast Štátnej opery

Štátna opera prináša podcast venovaný (nielen) opernému umeniu.
Dramaturgička Alžbeta Lukáčová sa každé dva týždne zhovára so zaujímavými hosťami a hosťkami o témach z prostredia operného divadla, o dianí vo svete súčasnej opery, operety či tanca a ponúka aj výhľad do histórie. Diskutuje o každodennosti i exkluzívnych umeleckých produkciách a tituloch, ktoré prináša kamenné divadlo. Podcast je určený každému, kto má chuť spoznať chuť opery ako živého, životaschopného a komunikatívneho umenia.

RSS: https://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:951834328/sounds.rss

Opera Viva! #21: Zbormajsterka Iveta Popovičová – Ako sa rodí/robí operný zbor

Spevácky zbor patrí k prepotrebným umeleckým telesám, bez ktorých by Štátna opera nemohla byť kamenným divadlom s pravidelnou prevádzkou. Kto vlastne tento zbor tvorí a ako vyzerá jeho práca približuje jeho dlhoročná zbormajsterka Iveta Popovičová

V rozhovore s dramaturgičkou Alžbetou Lukáčovou približuje podstatu svojej práce, svoju cestu k hudbe i to, či je dnes o pôsobenie v opernom zbore záujem a aké požiadavky musí adept zborového spevu spĺňať. Prezrádza, ako prebieha študijný proces nového diela i „bežná“ prevádzka už existujúcich predstavení. Najmä však prináša svedectvo o tom, čo vytvára čaro zborového spevu. 

Archív:

Naši partneri