Domov > Opera Viva!

Opera Viva!
podcast Štátnej opery

Štátna opera prináša podcast venovaný (nielen) opernému umeniu.
Dramaturgička Alžbeta Lukáčová sa každé dva týždne zhovára so zaujímavými hosťami a hosťkami o témach z prostredia operného divadla, o dianí vo svete súčasnej opery, operety či tanca a ponúka aj výhľad do histórie. Diskutuje o každodennosti i exkluzívnych umeleckých produkciách a tituloch, ktoré prináša kamenné divadlo. Podcast je určený každému, kto má chuť spoznať chuť opery ako živého, životaschopného a komunikatívneho umenia.

RSS: https://feeds.soundcloud.com/users/soundcloud:users:951834328/sounds.rss

Opera Viva! #13: Sopranistka Oľga Hromadová: „Divákovi treba odovzdať maximum.“

Skúšky, predstavenia, štúdium nových titulov, premiéry inscenácií, koncerty, pedagogická činnosť aj starostlivosť o rodinu. Kolobeh, ktorý sa v rôznych variáciách stále opakuje a človek by si povedal, že práca v divadle neumožňuje nič iné ako permanentnú umeleckú pohotovosť. 

Aký je vlastne život opernej speváčky, ktorá svoj život zasvätila banskobystrickej opernej scéne? Ako sa vôbec dievča z bežnej záhoráckej rodiny dostane ku kariére divadelníčky? Aké roly dokážu speváčku profesijne posunúť a prečo? Je účinkovanie po bezmála 40 rokoch na javisku ľahšie alebo naopak ťažšie? Na tieto aj ďalšie otázky Alžbety Lukáčovej odpovedá jubilujúca sólistka Štátnej opery sopranistka Oľga Hromadová.

Archív:

Naši partneri