Nový podcast Opera Viva!
Domov/ Aktuality/ Nový podcast Opera Viva!
Publikované: 17. Február 2021

Nový podcast Opera Viva!

Vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu v krajine musí byť aj banskobystrická Štátna opera stále zatvorená. Vieme však, že divákom chýba nielen neopakovateľná atmosféra predstavení, ale aj informácie o divadelnom dianí. Aby sme nestratili vzájomný kontakt a čo najviac vyšli v ústrety priaznivcom opery, rozhodli sme sa spustiť nový podcast pod názvom Opera Viva!, ktorý bude venovaný (nielen) opernému umeniu.

Dramaturgička Štátnej opery Alžbeta Lukáčová sa každé dva týždne pozhovára so zaujímavými hosťami a hostkami o témach z prostredia operného divadla, o dianí vo svete súčasnej opery, operety či tanca a ponúkne aj pohľad do histórie. Bude diskutovať o každodennosti i exkluzívnych umeleckých počinoch a tituloch, ktoré prináša produkcia kamenného divadla. Podcast Opera Viva! je pre každého, kto má chuť spoznať operu ako živé, životaschopné a komunikatívne umenie.

Prvú časť si budete môcť vypočuť už v utorok 23. 2. 2021 od 20.00 h na webe a sociálnych sieťach Štátnej opery, ako i v podcastových aplikáciách. Jej témou je Štátna opera v časoch pandémie a po nej.  O tom ako pracuje operné divadlo počas pandémie, či je rekonštrukcia divadla v súčasných podmienkach reálna, ako vyzerá hrací plán na rok 2021, čo opernému umeniu pandémia dala a čo vzala, kam sa divadlo bude uberať v nasledujúcich rokoch ale aj o ďalších témach bude Alžbeta Lukáčová diskutovať s riaditeľom Štátnej opery Rudolfom Hromadom.

Želáme vám príjemné počúvanie!

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri