Na slovíčko - Peter Račko, sólista operného súboru
Domov/ Aktuality/ Na slovíčko - Peter Račko, sólista operného súboru
Publikované: 13. Máj 2020

Na slovíčko - Peter Račko, sólista operného súboru

1. Aké predstavenie z aktuálneho repertoára Štátnej opery je Vám najbližšie a prečo?

Na túto otázku je ťažké odpovedať, pretože každá postava, ktorú stvárňujem v Štátnej opere je niečím výnimočná. Či už svojím charakterom, hudobným stvárnením, alebo má u mňa svoje miesto pre krásne obdobie študijného procesu, ktoré sme spolu s kolegami prežili a ktoré nás určitým spôsobom spojilo. U mňa prvé tri priečky obsadili postavy Barnabáš Tucker z muzikálu Hello, Dolly!, Peppe z opery Komedianti a Bob z operety Slečna vdova.

Peppe z opery Komedianti. Foto: Zdenko Hanout

2. Ako prežívate súčasné obdobie? 

Moje pocity sú veľmi zmiešané. Bez varovania, zo dňa na deň sme ostali doma. Prestali sme chodiť do divadla, ako keby sa sezóna predčasne skončila. Na jednej strane mi to pripomína časy, keď som bol na základnej škole – prišlo leto, prázdniny a ja som mohol hodiť starosti na dva mesiace za hlavu. Na druhej strane som v súčasnosti trochu ako na ihlách, pripravený, pretože každú chvíľu (a ja dúfam, že to bude čoskoro) môže prísť ,,povolávací rozkaz”. Znovu sa vrátime do bežných koľají. Milujem prírodu, snažím sa v nej tráviť veľa času, ale priznám sa, tiež som stihol aj pár seriálov. Jedna z pozitívnych vecí je, že teraz máme príležitosť tráviť viac času so svojimi blízkymi. Keď už nič iné, aspoň toto si uchovajme aj keď skončia tieto ,,nepohodlné” dni – čas s najbližšími a v prírode. 

3. Čo by ste odkázali svojim divákom?

Milí diváci, toto obdobie je pre nás, ktorí sme prežili časť svojich životov na javisku, veľmi ťažké. Veľmi dúfame, že sa situácia čoskoro upokojí a my sa s vami budeme môcť opäť vidieť v našom divadle, pretože žiadny umelec nevie robiť umenie iba pre seba. Veľmi sa teším na najbližšie skúšobné procesy a hlavne na najbližší deň premiéry. Na tú chvíľu, keď vás znovu uvidíme sedieť v hľadisku s očakávaním toho, čo príde a čo sme si pre vás opäť pripravili. Vtedy všetci pochopíme, že je znovu DOBRE! Pozdravujem a teším sa na vás.

Bob z operety Slečna vdova. Foto: René Miko

Peppe z opery Komedianti. Foto: Zdenko Hanout

Barnabáš Tucker z muzikálu Hello, Dolly!. Foto: Zdenko Hanout

Bob z operety Slečna vdova. Foto: Zdenko Hanout (zo skúšky)

Peppe z opery Komedianti. Foto: Zdenko Hanout

Barnabáš Tucker z muzikálu Hello, Dolly!. Foto: Zdenko Hanout

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri