Štátna opera má nového generálneho riaditeľa!
Domov/ Aktuality/ Štátna opera má nového generálneho riaditeľa!
Publikované: 01. Júl 2024

Štátna opera má nového generálneho riaditeľa!

Dnes sa ujal svojej funkcie nový generálny riaditeľ Štátnej opery Mgr. art. Šimon Svitok.

Šimon Svitok pracuje v divadle od roku 1994 ako popredný sólista opery. Popri svojej umeleckej činnosti zastával tiež viaceré vedúce funkcie a posledných takmer 14 rokov pôsobil na pozícii umeleckého šéfa a riaditeľa opery.

Počas slávnostného koncertu, venovaného 65. výročiu vzniku Štátnej opery, ho Ministerka kultúry Slovenskej republiky Martina Šimkovičová, vymenovala za jej nového generálneho riaditeľa po odchádzajúcom, dlhoročnom generálnom riaditeľovi PhDr. Rudolfovi Hromadovi.

„Milí priatelia,

v prvom rade sa chcem poďakovať za dôveru, ktorá mi bola preukázaná mojim vymenovaním za generálneho riaditeľa Štátnej opery. Je zaväzujúce preberať vedenie inštitúcie po takom skvelom riaditeľovi, akým bol Rudolf Hromada. Chcem sa mu ešte raz s veľkou úctou poďakovať za všetky tie roky, ktoré venoval nášmu divadlu. Za jeho rozhodnutia, ktoré Štátnu operu priviedli do pozície rešpektovanej umeleckej inštitúcie nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Veľmi dobre si uvedomujem, že naše divadlo čaká náročné obdobie. Preto vnímam moje menovanie s rešpektom, veľkou zodpovednosťou a hlavne ako moju službu.

Službu pre umenie, Štátnu operu, ľudí, ktorí svojou prácou a svojim talentom vytvárajú jej hodnoty a v neposlednom rade pre našich divákov, ktorým chceme aj naďalej prinášať plnohodnotné umelecké zážitky.

Využijem všetky svoje skúsenosti, vedomosti a schopnosti, aby malo naše divadlo naďalej opodstatnené a nespochybniteľné miesto na kultúrno-divadelnej mape Slovenska i za jeho hranicami. Verím, že spoločne to dokážeme.

Dovidenia v divadle priatelia.“

Šimon Svitok
Generálny riaditeľ Štátnej opery

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri