Štátna opera znovu privíta divákov
Domov/ Aktuality/ Štátna opera znovu privíta divákov
Publikované: 03. Jún 2020

Štátna opera znovu privíta divákov

Nech žije umenie! ... a predsa sa ešte uvidíme!

Vďaka uvoľneným bezpečnostným opatreniam banskobystrická Štátna opera znovu otvára svoje brány divákom. V režime dodržania hygienických nariadení podľa usmernení Úradu verejného zdravotníctva SR ponúka do konca divadelnej sezóny 5 predstavení: 

operetu Cigánsky barón (13. júna)

operetu Slečna vdova (17. júna)

operetu Čardášová princezná (20. júna)

operu La traviata (24. júna)

operetu Hrnčiarsky bál (27. júna)  

Predstavenia začínajú o 18.00 h, vstup je možný len s rúškom. Okrem toho budú v zákulisí Štátnej opery prebiehať hudobné skúšky na operu Turandot, ktorej premiéra je naplánovaná na október 2020.

Po poslednom predstavení sa divadelná sezóna definitívne ukončí a nová začne 10. augusta 2020, keď budú pokračovať prípravy na premiéru. Pre návštevníkov sa divadlo opäť otvorí v septembri. Avšak ani počas leta Štátna opera nepreruší komunikáciu s divákmi. Naďalej sa im bude venovať prostredníctvom sociálnych sietí či webovej stránky, kde sa dozvedia všetko podstatné. Nebudú chýbať dôležité informácie, rôzne zaujímavosti zo života divadla či banskobystrických umelcov. Dúfame, že sa situácia s vírusom opäť radikálne nezhorší a všetci budeme môcť nerušene pracovať a napĺňať naše hlavné poslanie – prinášať ľuďom kvalitné umenie.

Online predaj vstupeniek na naše júnové predstavenia je spustený už od dnes 3.6.2020 s mimoriadnym vstupným 5,- €. Prví 20-ti návštevníci, ktorí si zakúpia vstupenky online, budú obdarovaní eko-taškami s logom Štátnej opery. 

V pokladnici divadla si vstupenky budete môcť zakúpiť od pondelka 8.júna v štandardných otváracích hodinách. Prví 30-ti návštevníci, ktorí si osobne zakúpia vstupenky v pokladnici divadla, dostanú darček v podobe limitovanej sady rúšok s logom Štátnej opery.

Upozorňujeme, že kapacita diváckych miest je obmedzená – k dispozícii je 143 miest na každé predstavenie.

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri