Pripravujeme aktivity v online priestore
Domov/ Aktuality/ Pripravujeme aktivity v online priestore
Publikované: 01. Apríl 2020

Pripravujeme aktivity v online priestore

Vážení návštevníci, milí priatelia hudobného divadla.

Prežívame neľahké obdobie pandémie, počas ktorej sme museli obmedziť svoje sociálne kontakty. Zavrela sa aj Štátna opera a umelci, ako aj väčšina ostatných zamestnancov musela presunúť svoje pracovné aktivity do svojich domácností. Individuálne pokračujeme v príprave našej najbližšej premiéry Turandot, ktorú uvedieme v októbri. 

Vzhľadom na to, že otvorenie divadla pre verejnosť do konca divadelnej sezóny nepredpokladáme, rozhodli sme sa vám prihovárať prostredníctvom internetu. Ak budete sledovať náš Facebook, Instagram a webovú stránku, dočítate sa zaujímavosti zo sveta operného divadla a jeho pracovníkov. 

Predstavíme vám hosťujúcich sólistov, vrátime sa k 60-ročnej histórii našej scény, postupne budete mať možnosť vzhliadnuť dokument o našom divadle i to, ako sa pripravuje operná inscenácia od samého začiatku až po premiéru. V pozornosti bude naša zahraničná spolupráca, predovšetkým s Japonskom. 

Predstavíme vám bývalé i tie súčasné hviezdy nášho divadla, zaspomíname si na ich inscenácie a v prípade našich aktívnych (nielen) umelcov nahliadneme aj do ich súkromia a každodenného života.

Veríme, že pandémiu spoločne úspešne zvládneme. Kým sa tak stane, zachovajte nám, prosím svoju priazeň. Len s vašou pomocou dokážeme po otvorení divadla pokračovať tam, kde sme prestali. 

Prajeme vám veľa zdravia a životného optimizmu.

Vaša Štátna opera v Banskej Bystrici 

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri