Domov > Pred piatimi rokmi nás navždy opustila Louise Hudson

Pred piatimi rokmi nás navždy opustila Louise Hudson

Dnes si pripomíname smutné výročie. Práve pred piatimi rokmi nás navždy opustila kolegyňa, priateľka, vynikajúca austrálska sopranistka

LOUISE HUDSON
(*5. 8. 1966 − †31. 5. 2015)

Na javisku Štátnej opery sa po prvýkrát uviedla v roku 2005 ako nezabudnuteľná Odabella v opere Attila. Spolupráca pokračovala aj ďalšími Verdiho dielami: operou Nabucco, v ktorej hosťovala ako Abigaille, operou Trubadúr, v ktorej stvárnila Leonoru a napokon operou Macbeth, ktorú v roku 2013 naštudovala v našom divadle.

Práve touto poslednou rolou na našej scéne − Lady Macbeth − si vyslúžila mimoriadnu divácku priazeň i vysoké hodnotenia kritikov. Jej nadšenie pre spev a vervu, s akou sa púšťala do každej novej roly, je zachytená i v dokumente Jana Gensereka "Putovanie (s) operou", ktorý sme verejnosti ponúkli v našom online priestore v posledných týždňoch.

Tento film zachytáva zrod inscenácie Macbeth od jej začiatkov až po premiéru i Louisine vynikajúce spevácke a herecké dispozície. Jej široký repertoárový a žánrový záber ju postavil medzi najzaujímavejšie zjavy slovenskej i európskej hudobnej scény, preto bol jej predčasný odchod na večnosť pre milovníkov hudby veľkou stratou. 

Foto: Archív Štátna opera

Foto: Archív Štátna opera

Foto: Archív Štátna opera

Foto: Archív Štátna opera

Naši partneri