Pred piatimi rokmi nás navždy opustila Louise Hudson
Domov/ Aktuality/ Pred piatimi rokmi nás navždy opustila Louise Hudson
Publikované: 31. Máj 2020

Pred piatimi rokmi nás navždy opustila Louise Hudson

Dnes si pripomíname smutné výročie. Práve pred piatimi rokmi nás navždy opustila kolegyňa, priateľka, vynikajúca austrálska sopranistka

LOUISE HUDSON
(*5. 8. 1966 − †31. 5. 2015)

Na javisku Štátnej opery sa po prvýkrát uviedla v roku 2005 ako nezabudnuteľná Odabella v opere Attila. Spolupráca pokračovala aj ďalšími Verdiho dielami: operou Nabucco, v ktorej hosťovala ako Abigaille, operou Trubadúr, v ktorej stvárnila Leonoru a napokon operou Macbeth, ktorú v roku 2013 naštudovala v našom divadle.

Práve touto poslednou rolou na našej scéne − Lady Macbeth − si vyslúžila mimoriadnu divácku priazeň i vysoké hodnotenia kritikov. Jej nadšenie pre spev a vervu, s akou sa púšťala do každej novej roly, je zachytená i v dokumente Jana Gensereka "Putovanie (s) operou", ktorý sme verejnosti ponúkli v našom online priestore v posledných týždňoch.

Tento film zachytáva zrod inscenácie Macbeth od jej začiatkov až po premiéru i Louisine vynikajúce spevácke a herecké dispozície. Jej široký repertoárový a žánrový záber ju postavil medzi najzaujímavejšie zjavy slovenskej i európskej hudobnej scény, preto bol jej predčasný odchod na večnosť pre milovníkov hudby veľkou stratou. 

Foto: Archív Štátna opera

Foto: Archív Štátna opera

Foto: Archív Štátna opera

Foto: Archív Štátna opera

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri