Na slovíčko - Beata Gaálová, sólistka baletného súboru
Domov/ Aktuality/ Na slovíčko - Beata Gaálová, sólistka baletného súboru
Publikované: 12. August 2020

Na slovíčko - Beata Gaálová, sólistka baletného súboru

Aké predstavenie z aktuálneho repertoára Štátnej opery je Vám najbližšie a prečo?

Po dlhšej pauze, ktorú som strávila na materskej dovolenke s mojou dcérkou som opäť mala možnosť nastúpiť do divadla. Počas tohto obdobia divadlo uviedlo, veľa krásnych inscenácií. Z tanečných a baletných titulov napríklad Romeo a Júlia a Édith Piaf. Tentokrát ako diváčka a nie interpretka som si predstavenia vychutnávala spolu so spokojnými divákmi v hľadisku nášho divadla.

Každé predstavenie, v ktorom som mala možnosť účinkovať som si užívala. S radosťou som stvárňovala každú jednu postavu a tešila sa keď diváci odchádzali spokojní. K srdcu mi prirástla postava Carmen. Temperamentná, vášnivá a nespútaná žena, ktorá hľadá lásku. Je náročná ako technicky, tak aj po hereckej stránke práve kvôli temperamentu postavy. Medzi moje obľúbené predstavenia patria aj Ferdo Mravec a Kocúr v čižmách. Práve radosť a smiech detských divákov ma napĺňa šťastím. Dokážu človeka dobiť neskutočne pozitívnou energiou. V živote každého z nás je úsmev našich najmenších ten najväčší dar.

Som veľmi rada, že prostredníctvom nášho divadla a našich predstavení môžeme prinášať radosť a smiech, nielen dospelým, ale aj deťom.

Dana Dinková - Carmen. Foto: Jozef Lomnický

Jiří Pauer - Ferdo Mravec. Foto: P. W. Haas

Ako prežívate súčasné obdobie?

Myslím, že prežívam veľmi pekné obdobie. Mala som tú možnosť tráviť veľa času s rodinou. Naplno sa venovať svojej dcérke a sledovať ako rastie. Čas plynie veľmi rýchlo a ani som sa nenazdala a mám od septembra doma škôlkarku, ktorá by od rána do večera najradšej tancovala.

Foto: Súkromný archív B.G.

Divadelné prázdniny sa končia, začínajú sa skúšky, prípravy na novú divadelnú sezónu. Priznávam, že divadlo, javisko, tanec mi veľmi chýbali. Veľmi sa teším, že opäť môžem byť súčasťou tvorivého procesu. Prijímať nové výzvy či už interpretačné alebo pedagogické. Tanec je radosť, vášeň, poslanie a bol a dúfam, že aj naďalej bude súčasťou môjho života.

Foto: Súkromný archív B.G.

Čo by ste odkázali svojim divákom?

Milí diváci budem veľmi rada ak sa v septembri stretneme opäť v divadle. Zachováte nám vašu priazeň a prídete si oddýchnuť a odreagovať sa od všedných dní na naše krásne predstavenia. Dúfam, že vám dokážeme vyčariť úsmev na tvári a radosť v srdci. Prajem vám ešte pekný zvyšok leta a veľmi sa na vás opäť teším.

Foto: Súkromný archív B.G.

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri