Giuseppe Verdi - REQUIEM (22.6.2023) Foto: Vlado Veverka
Domov/ Aktuality/ Máme za sebou magický večer s Verdiho hudbou.
Publikované: 23. Jún 2023

Máme za sebou magický večer s Verdiho hudbou.

Vo štvrtok vo večerných hodinách sa priestor banskobystrického hradného areálu ozýval hudbou. V spolupráci s mestským úradom sa podarilo zorganizovať koncert, v rámci ktorého sa Štátna opera predstavila pod holým nebom v samom srdci Banskej Bystrice.

Po mnohých rokoch tak priestor „medzi kostolmi“ a Barbakanom ožil klasickou hudbou – Verdiho nesmrteľným dielom „Requiem“. Toto veľkovýpravné podujatie sa spoločne s oddelením kultúry mestského úradu plánovalo mesiace pred začiatkom letnej sezóny a zároveň koncom opernej sezóny 2022/2023.

Sme potešení, že synergia síl inštitúcii v meste priniesla skvelý výsledok. Hojná účasť divákov nás presvedčila, že open air podujatia majú svoju špecifickú atmosféru, ktorá je iná ako v kamennom divadle. „Requiem“ ovenčené vynikajúcim obsadením sólistov a sólistiek, vrátane zahraničných hostí prinieslo nezabudnuteľný hudobný zážitok, ktorý umocnilo prajné počasie.

Veríme, že budúcnosť prinesie nové podujatia v tomto skvelom priestore a my budeme môcť prinášať krásu klasickej hudby pod holým nebom všetkým, ktorí jej budú otvorení.

Z tohto výnimočného večera vám prinášame fotoreportáž z dielne Vlada Veverku.

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri