Zi-Zhao Guo, predstaviteľ Andreu Chéniera
Domov/ Aktuality/ (Andrea Chénier) Zi-Zhao Guo, predstaviteľ Andreu Chéniera
Publikované: 16. Máj 2023

(Andrea Chénier) Zi-Zhao Guo, predstaviteľ Andreu Chéniera

Narodil sa v Luoyangu v Číne. V rokoch 2009 – 2014 študoval spev na konzervatóriu v Šanghaji pod vedením známeho pedagóga Ge Yi. Práve profesor Ge ho motivoval k tomu, aby odišiel do Talianska a zlepšil svoje vokálne schopnosti. Zakrátko sa teda Guo prihlásil na milánske konzervatórium, ktoré pod vedením Adeliny Scarabelliovej absolvoval v roku 2018. Ako sólový koncertný spevák debutoval v Šanghaji v roku 2012. V roku 2016 už absolvoval operný debut v Teatro Verdi v Montecatini Terme ako Rodolfo v Pucciniho Bohéme.

Tento mladý tenorista sa venuje koncertnej činnosti a postavám najmä lyrického tenorového odboru. Nimi sa presadil na európskych operných scénach. Na Slovensku debutoval práve v Štátnej opere v postave Otella v rovnomennej Rossiniho opere. Za túto kreáciu mu bolo v kategórii „Mimoriadny počin v hudobnom divadle” v roku 2019 udelené prestížne ocenenie „Dosky“. Aktuálne spieva predovšetkým v talianskych divadlách (Catania, Trieste, Bari), v novembri 2022 sa uviedol v Jeruzaleme v Pucciniho opere Plášť.

V Štátnej opere sa pripravuje na titulnú úlohu v opere U. Giordana Andrea Chénier, ktorá bude mať premiéru v máji tohto roka.

Zi-Zhao Guo, predstaviteľ Andreu Chéniera

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri