Astrik Khanamiryan
Domov/ Aktuality/ Nenechajte si ujsť operu „Turandot“ G. Pucciniho s Astrik Khanamiryan
Publikované: 24. August 2022

Nenechajte si ujsť operu „Turandot“ G. Pucciniho s Astrik Khanamiryan

14. 9. 2022 ju uvedieme v exkluzívnom obsadení so sopranistkou Astrik Khanamiryan v titulnej úlohe Princeznej Turandot. Táto arménska speváčka je nositeľkou Ceny Štátnej opery, ktorá jej bola udelená v roku 2018 v rámci Medzinárodnej speváckej súťaže Gabriely Beňačkovej. Vďaka tomuto víťazstvu sa predstaví u nás v Banskej Bystrici v kreácii, ktorá patrí k najnáročnejším vo svojom žánri.

Astrik Khanamiryan

Astrik Khanamiryan získala hudobné vzdelanie v Jerevane, Moskve a Viedni. Je držiteľkou viacerých medzinárodných ocenení z európskych speváckych súťaží. Medzi jej repertoárové roly patrí Antonie (Hoffmannove rozprávky), Musetta a Mimi (Bohéma), Nedda (Komedianti) a Santuzza (Sedliacka česť), ako aj úlohy z rakúskych operiet.

Astrik Khanamiryan

V roku 2018 spievala rolu Abigaille (Nabucco) na Heidenheime Festival. Nasledovalo Taliansko a debut v úlohe Turandot (Puccini) v Teatro Massimo v Palerme. Zaujímavým projektom bolo jej účinkovanie v neznámej opere Gina Marinuzziho Palla de Mozzi, v ktorej sa v produkcii Teatra di Cagliari predstavila v úlohe Anny Biancy. V lete 2022 stvárnila rolu Abigaille (Nabucco) na festivale v St. Margarethen v Rakúsku. V októbri bude spievať titulnú rolu v Pucciniho Turandot v Kolínskej opere.

Astrik Khanamiryan

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri