Domov/ Umelecký súbor/ Popovičová

Mgr. art. Iveta Popovičová

Hlavná zbormajsterka

Pochádza z Levoče. V rokoch 1992–1996 študovala odbor cirkevná hudba na Konzervatóriu J. L. Bellu v B. Bystrici pod vedením Branislava Vargica a Beáty Štefánkovej.
Od roku 1996 pokračovala v štúdiu na VŠMU v Bratislave. Jej pedagógmi boli známi slovenskí dirigenti P. Procházka, L. Holásek a O. Šaray, organ študovala u Ivana Sokola. Počas štúdia viedla spevácke štúdio zborového spevu v rámci Kultúrnych zariadení Petržalky, po absolutóriu vyučovala na Štátnom a Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave.
V Štátnej opere je zamestnaná od začiatku sezóny 2004/2005. Počas svojho 20-ročného pôsobenia pripravila zbor do väčšiny operných a operetných diel, napr. G. Donizetti: Linda di Chamounix, Maria Stuarda, Favoritka, Don Pasquale, G. Verdi: Nabucco, Rigoletto, La Traviata, Macbeth, Simon Boccanegra, G. Puccini: Bohéma, Turandot, P. Mascagni: Silvano, Priateľ Fritz, Sedliacka česť, R. Leoncavallo: Komedianti, A. Ponchielli: La Gioconda, U. Giordano: Fedora, Andrea Chénier, S. Rachmaninov: Aleko, P.I. Čajkovskij: Iolanta, J. Cikker: Juro Jánošík a i. Popritom pripravuje aj vokálno-inštrumentálne diela, napr. W.A.Mozart: Requiem, G. Puccini: Messa di Gloria, vianočné a veľkonočné koncerty a pod.
 

Naši partneri