Cena Dosky 2019 za stvárnenie postavy Otella
Domov/ Aktuality/ Cena Dosky 2019 za stvárnenie postavy Otella
Publikované: 11. November 2019

Cena Dosky 2019 za stvárnenie postavy Otella

 

S veľkou radosťou sme prijali správu, že historicky prvá prestížna cena DOSKY 2019 putuje aj k nám, do Štátnej opery. Získal ju pre nás čínsky tenorista Zi-Zhao Guo v kategórii Mimoriadny počin v oblasti hudobného divadla za stvárnenie postavy Otella v rovnomennej opere Gioachina Rossiniho.

Kolegovi Zi-Zhaovi Guovi srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k vzniku tejto krásnej a úspešnej inscenácie.

Foto: Zdenko Hanout

Milí priatelia, prinášame vám reakciu čínskeho tenoristu Zi-Zhao Gua na cenu Dosky 2019, ktorú pre Štátnu operu získal v kategórii Mimoriadny počin v oblasti hudobného divadla za stvárnenie postavy Otella v rovnomennej opere Gioachina Rossiniho. 

"Som veľmi poctený výhrou tejto prestížnej ceny. Je to pre nás všetkých zadosťučinenie, pretože sme od prvého skúškového dňa naozaj tvrdo pracovali. Vďaka tomu, že všetci zainteresovaní boli skvelí a profesionálni, sme prekonali mnohé ťažkosti. Vďaka Otello, vďaka Štátna opera! Obzvlášť by som sa chcel poďakovať svojim kolegom – vytvorili sme ten najlepší tím, tú najlepšiu rodinu." Zi-Zhao Guo

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri