Domov > Tanec sme my / Tanečné defilé

Tanec sme my / Tanečné defilé

Jedným z prvých výsledkov zmeny statusu Baletu Štátnej opery z tzv. služobného telesa na samostatné je náš prvý koncert – Tanečné defilé. Prvý koncert – znie to zvláštne, veď Štátna opera organizuje každú sezónu viacero koncertov. Jedinečnosť Tanečného defilé je však v tom, že je to nielen prvý koncert v histórii osamostatnenia tanečnej zložky divadla, ale aj prvý koncert, v ktorom hlavnú dramaturgickú líniu programu nesú tanečníci. Už nie sú len doplňujúcim bodom programu, stali sa hlavnými protagonistami. 

Ide o výber z najlepších tanečných predstavení, ktoré sme doteraz mali alebo doteraz máme v repertoári. Diváci budú môcť vidieť ukážky z inscenácií ako Gypsy roots, Romeo a Júlia, Carmen či Edith Piaf. Keďže stále operu berieme ako našu neodmysliteľnú súčasť, je pre nás cťou a potešením, že nám s programom pomôžu naši operní sólisti.

Účinkujú:
Veronika Szabová, Beáta Gaálová, Andrej Andrejkovič, Alexandra Dundová, Alžbeta Talčíková, Nina Ilievová, Marek Štellár, Tomáš Laci, Barbora Štupáková, Miťa Almášiová, Martin Lisoň, Matej Huťka, Jakub Lupták, Ondrej Lacina.

Spoluúčinkujú:
Katarína Procházková, Michaela Šebestová, Katarína Adamíková, Šimon Svitok, Marián Hadraba
František Kubiš - akordeón

Klavírny sprievod: Martina Svitková
Sprievodné slovo: Šimon Svitok

Naši partneri