Na slovíčko - Michaela Šebestová, sólistka operného súboru
Domov/ Aktuality/ Na slovíčko - Michaela Šebestová, sólistka operného súboru
Publikované: 15. Apríl 2020

Na slovíčko - Michaela Šebestová, sólistka operného súboru

1. Aké predstavenie z aktuálneho repertoára Štátnej opery je Vám najbližšie a prečo?

Všetky postavy, ktoré som kedy stvárnila na javisku Štátnej opery boli môjmu srdcu viac ako blízke. Je to ťažké rozhodovanie, ale z aktuálneho repertoáru zbožňujem Lauru z prekrásnej opery La Gioconda od Amilcare Ponchielliho a moju milovanú Santuzzu z opery Cavalleria Rusticana od Pietra Mascagniho. Obe tieto prekrásne mezzosopránové postavy sú pre mňa zakaždým výzvou a šťastím že ich môžem interpretovať pre našich divákov vždy v plnom nasadení a s láskou. A pravdupovediac, milí naši priatelia a priaznivci našej opery, už sa neviem dočkať, kedy si Santuzzu a Lauru opäť zaspievam na našom javisku.

Ako Laura v opere La Gioconda. Foto: Zdenko Hanout

Ako Santuzza v opere Sedliacka česť. Foto: Zdenko Hanout

2. Ako prežívate súčasné obdobie?

Súčasné obdobie je náročne pre každého z nás, pretože prišlo ako blesk z jasného neba. Zrazu sa nám životy prevrátili úplne naruby. Nemôžeme robiť to, čo štandardne robievame. Teraz máme zrazu toľko času, koľko sme za roky nemali. Ja ten svoj venujem momentálne môjmu synáčikovi, mojim rodičom, partnerovi. Je radosť mat zrazu priestor pre našich milovaných, aj keď vo vymedzenom prostredí domova, s občasnými vychádzkami do prírody, kde človek načerpá energiu. Zrazu prehodnotíme priority v živote a máme čas urobiť si poriadok vo všetkom, na čo doteraz čas nebol. Každopádne, snažím sa držať v speváckej kondícii a tešiť sa na nové pracovné a životné prekvapenia, ktoré verím, že budú len pozitívne. Naučila som sa od mojich milovaných rodičov a môjho partnera, že pozitívne myslenie je základom nášho života.

Foto: súkromný archív MŠ

3. Čo by ste odkázali svojim divákom?

Chcela by som srdečne pozdraviť mojich/našich divákov. Chcela by som im povedať, že mi veľmi, veľmi chýbajú, lebo vďaka nim môžem tvoriť a prezentovať to, čo milujem. Vďaka ich prítomnosti na našich predstaveniach vieme, že to, čo robíme pre nich s láskou, aj odmenia – svojím potleskom a vôbec, svojou prítomnosťou. Chcem vám povedať, že aj keď teraz všetci prežívame ťažké chvíle, čoskoro ich spoločne v zdraví prekonáme! Neviem sa už dočkať kedy vás uvidím a budem vám môcť konečne znovu zaspievať s radosťou, láskou a entuziazmom s akým moje milovane povolanie – poslanie – robím. Posielam vám objatie a vidíme sa a počujeme čoskoro naživo u nás v opere. 

Pietro Mascagni; Ruggero Leoncavallo - Sedliacka česť / Komedianti. Foto: Zdenko HanoutSlávnostný koncert pri príležitosti 750. výročia udelenia mestských práv mestu Kežmarok. Foto: Zdenko HanoutAmilcare Ponchielli - La Gioconda. Foto: Zdenko HanoutW.A.MOZART: REQUIEM D MOL, Kežmarok. Foto: Zdenko HanoutAmilcare Ponchielli - La Gioconda. Foto: Zdenko HanoutPietro Mascagni; Ruggero Leoncavallo - Sedliacka česť / Komedianti. Foto: Zdenko Hanout

 

Ďalšie aktuality

Podcasty

Naši partneri