スーパーコピー時計 スーパーコピー財布 スーパーコピーバッグ ブランドコピー時計 スーパーコピーヴィトン ブランドコピー コピーブランド ブランド偽物 ブランドアクセサリーコピー iphoneケースブランドコピー ブランド時計コピー 時計コピー ブランド激安 スーパーコピー 安全なサイト
Získali sme dve nominácie na divadelné ocenenie sezóny DOSKY 2019 | Štátna opera
Domov > Získali sme dve nominácie na divadelné ocenenie sezóny DOSKY 2019

Získali sme dve nominácie na divadelné ocenenie sezóny DOSKY 2019

17. septembra 2019 oznámila Asociácia súčasného divadla nominácie na Divadelné ocenenia sezóny – DOSKY 2019, ktoré vstúpili už do 24. ročníka. Nominácie určuje odborná divadelná obec – kritici, teoretici a publicisti, ktorých bolo tento rok 46. Mená víťazov sa verejnosť dozvie počas slávnostného ceremoniálu 10. novembra 2019, ktorý sa uskutoční prvýkrát na doskách Mestského divadla Pavla Országha Hviezdoslava.

Anketu DOSKY vyhlasuje Asociácia súčasného divadla a sú ocenením tvorivých činov v oblasti profesionálneho divadla na Slovensku, a to vo všetkých žánroch: činoherné divadlo, opera, muzikál, bábkové divadlo, balet, súčasný tanec.

DOSKY sa udeľujú fyzickým osobám bez ohľadu na štátnu príslušnosť tvorcov za umelecké výkony, ktoré mali premiéru v divadlách na území Slovenska v predchádzajúcej sezóne. Udeľovanou cenou je doska s postriebreným štítkom. Autorom návrhu ceny je Aleš Votava, jej realizátorom je akademický sochár Tomáš Lupták.

S potešením sme prijli správu o tom, že ŠTÁTNA OPERA získala dve významné nominácie v dvoch kategóriách:

Mimoriadny počin v oblasti operného divadla

Čínsky tenorista Zi-Zhao Guo za postavu Otella v inscenácii opery Gioachina Rossiniho: Otello

Foto: Zdenko Hanout

Najlepší kostým sezóny

Boris Hanečka za kostýmy v inscenácii Gioachino Rossiniho: Otello

Foto: Zdenko Hanout

Naši partneri