Domov > Tlacove Spravy > JE TU HVIEZDNY JÚN!

 • 31/05/2017

  Mimoriadne predstavenia s výnimočnými sólistami

  Štátna opera 6. 6. – 10. 6. 2017

  Hoci sa divadelná sezóna 2016/17 pomaly končí, banskobystrická Štátna opera pripravila pre svojich divákov mimoriadne operné zážitky. V rámci podujatia  Hviezdny jún uvedie tri predstavenia zo svojho repertoáru s výnimočnými sólistami. Ich mená figurujú v obsadeniach prestížnych operných domov od La scaly až po Metropolitnú operu a svojim umením určite vdýchnu predstaveniam punc výnimočnosti.

  V tomto roku organizátori stavili na tituly Rigoletto, Rusalka a Nabucco, do ktorých sa podarilo sústrediť pozoruhodné umelecké zostavy vynikajúcich zahraničných i slovenských sólistov a jedného hosťujúceho dirigenta. V opere Rigoletto si v utorok 6. 6. nenechajte ujsť Ľubicu Vargicovú ako Gildu, o ktorej priazeň sa bude uchádzať Valter Borin z Talianska ako Vojvoda. Úlohy Rusalky sa vo štvrtok 8. 6. ujme Eva Hornyáková a jej Princom bude Miroslav Dvorský. A napokon opera Nabucco sa v sobotu 10. 6. zaskvie s ďalšími hviezdami: pod taktovkou talianskeho dirigenta Fabrizia Da Ros stvárni jeho rodák Massimiliano Fichera titulnú rolu Nabucca, Jolana Fogašová bude dramatickou Abigaille a Jozef Benci sa pre tento večer stane Zaccariom.

  Leto prinesie umelcom chvíle oddychu, no 28. augusta budete mať možnosť vypočuť si sólistov Štátnej opery na tradičnom koncerte pri príležitosti osláv SNP.

  V minulom roku sa v lete pod hlavičkou Štátnej opery uskutočnil medzinárodný festival Operalia Banská Bystrica. V tomto roku sa jeho termín presúva na október. Jeseň sa teda bude niesť v znamení viacdňového festivalu, ktorý banskobystrické divadlo otvorí atraktívnym titulom Giuseppe Verdiho Traviata.

  PhDr. Katarína Uhríková

  vedúca propagácie Štátnej opery

   

Dátum: 
streda,máj31,2017

Naši partneri