Domov > Otvorenie divadelnej sezóny 2019/2020

Otvorenie divadelnej sezóny 2019/2020

Milí priatelia, občas mám pocit, že čas beží neuveriteľne rýchlo. Opäť sa vám prihováram na začiatku novej divadelnej sezóny. Čaká nás množstvo divadelných večerov v znamení 60. výročia vzniku Štátnej opery v Banskej Bystrici a my budeme poctení, keď aspoň niekoľko z nich strávite spolu s nami – veď všetci tí, ktorí pre vás pripravujú v našom divadle chvíle plné zážitkov, sa snažia urobiť maximum pre vašu spokojnosť.

Riaditeľ Štátnej opery PhDr. Rudolf Hromada (Foto: Zdenko Hanout)

Vy, naši diváci, ste základom nášho snaženia a dodávate nám tú potrebnú dávku energie na všetko, čo pre vás robíme. A robíme to s radosťou. Uplynulú sezónu sme dosiahli divácku návštevnosť vyše 90 %. To znamená, že smer, ktorý naša Opera má, je správny a jej opodstatnenosť má pevné základy. Za to všetko patrí vďaka aj vám, našim návštevníkom, pretože prázdne hľadisko nie je naším cieľom.

A ako umelecký šéf som hrdý na to, že ľudia v našom divadle dokážu zo seba vydať maximum, častokrát i napriek nie vždy ideálnym podmienkam. Chcem sa aj im poďakovať za ich zanietenosť a profesionalitu. Divadlo nie je o jednom človeku.

Foto: Zdenko Hanout

Keď dokážeme všetci ísť za spoločným cieľom, prináša to svoje ovocie.

Dovoľte mi teda popriať všetkým – v hľadisku, na javisku, ale aj tým zdanlivo „neviditeľným“, ktorí neodškriepiteľnou mierou prispievajú k fungovaniu celej našej Opery, nech je tá nasledujúca sezóna naším spoločným úspechom. Nech naše stretnutia vedú k vzájomnej zhode prostredníctvom konštruktívneho dialógu či umeleckej konfrontácie. Večery v divadle by mali byť plné obohacujúcich pocitov pre naše mysle aj duše. Mali by nás viesť k povzneseniu sa nad naše problémy a tiež k akejsi sebareflexii, prostredníctvom ktorej sa stávame o niečo lepšími. Nech je tých večerov teda čo najviac.

Umelecký šéf opery Mgr.art. Šimon Svitok (Foto: Zdenko Hanout)

Milí priatelia, teším sa na stretnutia s vami, a ak budeme všetci len trochu chcieť, budeme si môcť na konci práve začínajúcej sezóny povedať, že to všetko stálo za to.

Stretnutia plné obohacujúcej hudby vám zo srdca praje váš

Šimon Svitok,
umelecký šéf a sólista Štátnej opery

Naši partneri